Aloe Vera
germanenglishfranceNetherlandsрусскийpolski
 • Aloe Vera w zarysie

  Aloe Vera - zarys licznych możliwości zastosowania. Na całym świecie aloes jest stosowany do leczenia wielu chorób takich jak np. egzema i rak. Raport stanowi ogólny zarys możliwości zastosowania, a także wyjaśnia, dlaczego ważne jest zapewnianie dobrej jakości (np. brak aloiny w surowcu ze względu na jej działanie przeczyszczające).

  badania_AV_Aloe Vera w zarysie [2,1 MB]
 • Składniki Aloe Vera

  Aloes jest znany jako roślina lecznicza lub cichy uzdrowiciel. Ten artykuł jest poświęcony połączeniu poszczególnych, wyjątkowych substancji czynnych Aloe Vera i ich farmakologicznemu współdziałaniu.

  badania_AV_Składniki Aloe Vera [2,53 MB]
 • Działanie nawilżające

  Badanie pokazuje, że Aloe Vera to wspaniała, naturalna substancja czynna dla polepszenia poziomu nawilżenia skóry. Z tego względu stosowanie aloesu jest zalecane zwłaszcza w przypadku suchej i spierzchniętej skóry.

  badania_AV_Działanie nawilżające [3,52 MB]
 • Glukany z żelu aloesowego

  Aloes jest znany jako środek gojący rany oraz jako środek przeciwzapalny. W badaniu przeanalizowano, które ze znanych składników Aloe Vera są odpowiedzialne za wsparcie podziału komórek (= gojenie się ran), a które za działanie przeciwzapalne.

  badania_AV_Glukany z żelu aloesowego [1,87 MB]
 • Skuteczność kliniczna

  Badanie opisuje zastosowanie Aloe Vera jako pomocnego uzupełnienia dla obniżenia poziomu cukru we krwi u diabetyków oraz obniżenia poziomu lipidów we krwi u pacjentów z hiperlipidemią. Ponadto opisuje skuteczne zastosowanie w przypadku opryszczki narządów płciowych oraz łuszczycy.

  badania_AV_Skuteczność kliniczna [1,56 MB]
 • Wpływ na biodostępność

  Badanie pokazuje, że składniki Aloe Vera nie tylko posiadają właściwości lecznicze, lecz mogą również wyraźnie wspierać przyswajalność innych substancji. Wykazano, że jednoczesne spożywanie Aloe Vera oraz witamin C i E może wielokrotnie zwiększyć biodostępność tych witamin.

  badania_AV_Wpływ na biodostępność [1,66 MB]
 • Wspomaganie gojenia się ran

  Aloes jest znany jako środek wspomagający gojenie się ran. W tym badaniu postawiono pytanie, który ze składników Aloe Vera jest odpowiedzialny za to gojące działanie. Wyniki pokazują, że jest to glikoproteina.

  badania_AV_Wspomaganie gojenia się ran [1,31 MB]